środa, 20 czerwca 2012

Kapeluszoszał w Wielkiej Brytanii


W Anglii trwa najbardziej znana seria królewskich wyścigów konnych Royal Ascot. Jest to jedno z najważniejszych brytyjskich wydarzeń sportowych i towarzyskich.

Aby dostać się na wyścigi trzeba spełniać wiele wymagań. Dotyczy to przede wszystkim dress code’u. Panie muszą wyglądać elegancko, mieć zakryte ramiona i talie. Obowiązkowym elementem ubioru jest kapelusz. I w tym przypadku im bardziej oryginalny, tym lepiej. Konkurencja wśród arystokracji na najlepsze nakrycie głowy jest tak zacięta, że zaczyna się prawdziwy kapeluszoszał.
P &S

Źródła zdjęć: spletnik.ru

1 komentarz:

  1. Pierwsze wrażenie – przerażające, ale bardzo chętnie bym założyłam jakiś taki szalony kapelusz!
    Super wygląda dziewczyna z wisienkami, jak by mówiła "wiem, wiem, mam gigantyczne dziwne wisienki na głowie, ale tak to jest jak jesteś z arystokratycznej rodziny…"
    Bardzo chciałabym zaprosić na imprezę dziewczynę w kapeluszu z szklankami, bardzo praktycznie ;) Po prawej od niej dziewczyna z dużą kokardką o kolorach flagi – założę się, że jej ulubiona kreskówka to Mini Mouse! No i oczywiście dziewczyna-kwiat na dole – to rzeczywiście odrobinka przesady… Ale przynajmniej to wszystko jeszcze wygląda jak kapelusz, natomiast na górze jest kobieta z krzakiem kwiatków na głowie, biedna, musiała chyba coś bardzo szybko wymyślić na tą imprezę.
    V.

    OdpowiedzUsuń