sobota, 15 września 2012

Amazing burgundy


Przechodząc ostatnio obok Mohito zwróciłam uwagę na dominację burgundu w kolorystyce proponowanej przez sieciówkę kolekcji na jesień. Ze względu na fakt, że uwielbiam ten kolor, uważam że ma niesamowitą głębie i piękno, ucieszyłam się niezmiernie, że żegnamy się z pastelami i nareszcie zaczniemy nosić więcej kolorów w stanowczych odcieniach :).

Zainspirowana, powróciłam do domu i postanowiłam oznajmić światu, że burgund, to jest „to” w nadchodzącym sezonie. Aby jednak pozostać rzetelnym źródłem informacji (a może bardziej ze względu na zboczenie zawodowe), postanowiłam przeprowadzić drobny research i sprawdzić kolekcje światowych projektantów zaproponowane na pochmurny sezon.

I cóż…? Znikoma liczba moich ulubionych marek promuje burgund akurat na jesień-zimę 2012/2013. Dominuje ostry niebieski, złoty, czarny (bardzo dużo czarnego! - jakby szarości na zewnątrz jesienią było za mało). Znalazłam parę propozycji u Diora, Rodarte, Niny Ricci, Jasona Wu. Znając jednak opóźnienia, które często występują pomiędzy tym co proponują światowi projektanci, a kolekcjami dostępnymi w sieciówkach podjęłam się przewertowania kolekcji proponowanych na poprzednią jesień-zimę. I tu znalazłam znacznie większą ilość jednego z moich ulubionych kolorów.

Modny, nie modny burgund pozostaje jednym z najpiękniejszych oraz najbardziej zmysłowych kolorów. Jest on także klasykiem i idealnie pasuje na zimniejszą pogodę.  

Passing recently next to Mohito I paid attention to the dominance of burgundy in color proposed by the retailer for the fall collection. Due to the fact that I love this color (I think it has incredible depth and beauty) I was extremely glad that we are going to say goodbye to the popular pastels and finally start to wear more colors in firm tones :).

Inspired, I went back home and decided to tell the world that burgundy, this is "it" in the upcoming season. However, in order to remain a reliable source of information (or maybe more because of the professional habit), I decided to conduct a small research and check the collections of international designers proposed for cloudy season.

And what have I found ...? Small number of my favorite brands promotes burgundy in the fall-winter 2012/2013. Dominates a bright blue, gold, black (a lot of black! - Like gray all around in the autumn is not enough). I found a couple of suggestions from Dior, Rodarte, Nina Ricci, Jason Wu. Knowing the delays that often occur between what the world's designers offer and collections available in retailer shops like Zara I checked the collections proposed for the previous autumn and winter. And here I found a much greater amount of one of my favorite colors.

Trendy or not, burgundy remains one of the most beautiful and the most sensual colors. It is also a classic, and perfectly fits for colder weather.
P &S

Źródła zdjęć: srtyle.com, spletnik.ru

4 komentarze:

 1. Uwielbiam ten kolor. Jest niesamowicie zmysłowy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również uwielbiam! Jest bardzo seksowny i tajemniczy!!!
  V.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten "ciepły burgund" na ostatnim kwiatku i przedostatnim zdjeciu jest rewelacyjny.... szczególnie na połyskliwym materiale

  OdpowiedzUsuń
 4. I jak zawsze miałaś racje!!! Właśnie dzisiaj przeszłam się po sklepach i wszędzie pojawiły się piękne sukienki właśnie w tym kolorze! Prawie się skusiłam na jedną.
  V.

  OdpowiedzUsuń