sobota, 27 października 2012

Passion for styling – Party girl


For English or any other language please use translator →

Tym razem spróbowałyśmy stworzyć nietuzinkowy zestaw imprezowy.


Tridem „sukienka + szpilki + kopertówka” stał się w Polsce od jakiegoś czasu ogólnie przyjętym obowiązkowym zestawem imprezowym (Jeszcze nie tak dawno, mianowicie około 4-5 lat temu, na komplet uniwersalny składały się „dżinsy + szpilki + imprezowa bluzeczka”. Pozdrawiam przy okazji wszystkie moje koleżanki z okresu studiów magisterskich, które na pewno idealnie pamiętają te piękne czasy:). Postanowiłam wykorzystać tą zasadę w dzisiejszej stylizacji, jednocześnie dodając jej wyjątkowości za pośrednictwem fryzury i makijażu.

Inspiracją do stworzenia koka, który często nazywam dość drastycznie oraz mało atrakcyjnie „gniazdem”, posłużyła często wykorzystywana przez stylistów na różnorodnych galach fryzura Sarah Jessici Parker oraz Jennifer Lopez.


W makijażu użyłam identycznej czerwieni pomadki jak w przypadku poprzedniej stylizacji PFS – Raw autumn. W nowym oświetleniu prezentuje się jednak zupełnie inaczej. Rozświetliłam także znacząco twarz Walerii. Wydaje mi się, że ten mały trik dodał całości błysku.

Sukienkę Waleria zakupiła za moją mocną namową w River Island. Urzekło mnie w niej dość nietypowe połączenie kroju a’la baletnica (na plecach sukienka ma piękne zaokrąglone wycięcie), które nadaje jej lekkości i grzeczności oraz bardzo dzikiego wzoru, który zdecydowanie dodaje akcentu drapieżnego.

Kopertówkę w kształcie małego kubełka nabyłam w Parfois. Musiałam nad nią trochę popracować. Oryginalnie miała bardzo nieatrakcyjne (wręcz tandetne) zapięcie, składające się z dwóch dużych sztucznych kryształów. Owinęłam je czarnym aksamitem i kopertówka od razu nabrała klasy.

Zamszowe czarne szpilki Waleria dostała w prezencie od naszej mamy. Są klasykiem z lat 1970. Zostały sprowadzone specjalnie dla mamy z Fracji w czasach jej studiów. W oryginale na pasku u palców posiadały małe urocze kwiatki, które niestety nie przeżyły długiego okresu imprez na które niejednokrotnie szpilki były zakładane.


Modelka – Waleria

Sukienka – River Island
Torebka – Parfois
Pomadka do ust  – Inglot Rouge à Lèvres, nr 75

P &S

3 komentarze:

  1. SUPER SUKIENKA! Zarówno krój jak i wzór panterki!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. piękny krój sukienki,a buty to rzeczywiście cenny klasyk:D

    OdpowiedzUsuń
  3. sukieneczka w panterkę wraz z makijażem i fryzurką tworzą ciekawą propozycję na imprezę (duuuużo lepszą niż nasz dawny zestaw dżinsy+szpilki i imprezowa bluzeczka:))

    OdpowiedzUsuń