niedziela, 4 listopada 2012

PFS – Feast of darkness

 For English or any other language please use translator →

Kalifornizacja stylu naszego życia ma swoje wady i zalety. Moim zdaniem dopóki inwazja kultury zagranicznej nie wypiera kultury lokalnej jest to rzecz pozytywna. Dodatkowo im więcej okazji do świętowania tym lepiej. Dlatego obchodzenie Halloween’a w nocy przed dniem Wszystkich Świętych uważam za obyczaj bardzo fajny i cieszę się, że staje się on coraz bardziej popularny w Polsce. No i kiedy będziemy mieli jeszcze okazję postraszyć się nawzajem, obsmarować się sztuczną krwią oraz spróbować sił w roli wampira, ducha, czarownicy i innych upiornych postaci?

Wydaje mi się jednak, że prawdziwa kobieta posh and smart :) powinna zachować piękną twarz w święto ciemności wyglądać mrocznie, lecz nie strasznie. Właśnie taki efekt próbowałam osiągnąć tworząc dzisiejszą stylizację w ramach Passion for styling.

Celowałam w połączenie stylu lat 1920 z tajemniczością i zimnem wampirzycy. Duży akcent postawiłam na makijaż i fryzurę, które w rzeczywistości wyszły naprawdę imponujące (niestety nie opanowałam jeszcze sztuki robienia zdjęć w ciemności, dlatego mogą one nie odzwierciedlać całego efektu, nad czym niezmiernie ubolewam). Użyłam dużo czerni oraz koronkowych elementów. Ważnym dodatkiem została także broszka, którą dostałyśmy od mamy, a która wcześniej prawdopodobnie należała do jednej z naszych prababć.
Kolejne dwa zdjęcia wyszły naprawdę mroczne…Modelka – Waleria

Sukienka  – Zara
Broszka – vintage, prezent od mamy
Rajstopy – Gatta
Buty – Aerosoles
Pomadka do ust  – Inglot Rouge à Lèvres, nr 75

Inspiracją do stworzenia makijażu, jak właściwie i całej stylizacji, posłużył obraz nowej krótkoterminowej dziewczyny Bonda.


P &S

5 komentarzy:

 1. SUPER FRYZURA SUKIENKAI MAKIJAŻ!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się! Old beautiful style!
  V.

  OdpowiedzUsuń
 3. Makijaż piekny, a i to koronkowe cudo robi wrażenie:) Też jestem za tym, żeby stylizacje halloweenowe wyglądały właśnie tak:)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. pięknie upięte włosy i cała stylizacja wyrafinowany paryski styl!

  OdpowiedzUsuń
 5. Elegancja stylizacja i świetnie zrobione zdjęcia - takie mroczne, tajemnicze - jak przystało na Halloween:) Brawo!

  OdpowiedzUsuń